Chania

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Chania na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Chania týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:29
Mišel
Chania je určitě nejkrásnější město na Krétě, má úžasnou atmosféru, jakou historická města mívají. Byli jsme zde 2x, jednou s dětmi 1 a 3 roky a podruhé navečer sami dvě matky zanechavší děti s otci v Maleme, kde jsme byli ubytovaní. Do města je výborné spojení z okolních letovisek, na hlavním nádraží v centru Chanie slečna na info trochu anglicky umí a jakés takés jízdní řády se také dostanou. Při první návštěvě jsme s sebou brali golfky a byli ze začátku mírně nervózní, jak to všechno zvládnem (kam se nakládají kočárky a zda nám neujede poslední autobus z města apod.), ale ve finále těžká pohoda, nemusíte se bát vyjet si i s malými dětmi. Nejezděte však do města autem, zabijete čas hledáním místa na parkování a ještě budete muset být na "sušánka". :-) Pozor, mapu města s sebou, jinak se dá v jednosměrkách a nejen v nich lehce zabloudit!
Město navečer a v noci je nádherně osvětlené, rozzářené, posaďte se v jedné z místních taveren, restaurací či jen na "rohu" na frappé, kde vedle vás budou místní hrát šachy a pokuřovat jedno cíčko za druhým. Obchůdky najdete nejen s tretkami pro turisty (dá se zde i sem tam usmlouvat cena), ale je tu i nepřeberné množství butiků s oblečením (při dobrém kurzu EUR lze koupit i zajímavě) a další různorodé krámky, prostě vše na co si vzpomenete. Přeji příjemně prožité minuty a hodiny v tomto "benátském" městě.
# 16. 7. 09 12:37
rudolf@dubovi.c om
Důležité je námořní muzeum, vystavena prvá krétská ponorka, popis výsadkářské bitvy o Krétu
# 11. 9. 10 07:36
Filingerová
Chtěla jsem se zeptat.Letiště,které se nachází na Chanii se jmenuje Chaniie nebo má jiný název. Děkuji za odpověd
# 5. 8. 11 13:18
administrator
Chania, kód tuším CHQ.
# 8. 8. 11 00:53
Lůca
Podívejte se v Chanii do známé tržnice. Mají tam ty nejlepší sušené olivy na světě:-)černé, prosolené, krásně se na ně pije....jezdíme tam pro ně každý rok a nakoupíme domů zásobičku.
# 30. 7. 12 10:49
Marie Čejková
Jak se čte název CHANIA.Děkuji za odpověď.
# 20. 6. 13 22:04
Joanna
Říkám jí Chania a ještě se mi nikdo nesmál......
# 20. 6. 13 22:06
Vláďa Prok
Chania je parádní město. Směs chaotické řecká architektury řekněme moderní a historické centrum, kde to ale žije :)
Strávil jsem zde měsíc a užil si to. Nechtělo se mi pryč! Toužím stát se chanským pouličním kocourem, protože kočky a psy si tu na ulici žijí jako prase v žitě! :)
https://vladimirprokofjev.wordpress.com/2015/06/06/jak-to-take-jde/
# 6. 6. 15 11:36
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání