Fórum najih.cz > Kréta > Heraklion

Heraklion

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Heraklion na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Heraklion týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:29
Anonymní
Archelogické muzeum je dlouhodobě v rekonstrukci - vše co je zde významné sestěhovali do jedné garáže, tzn. z 20 místností je jedna, prohlídka zabere tak 30 minut a vybírají za ní 4 eura.
Rekonstrukce má dle informací probíhat ještě 2 roky, tzn. do roku 2010 včetně, poté má muzeum mít 29 místností.
# 4. 9. 08 17:39
railman
Ten nesmysl o neplacení daní, pokud z budovy "čouhají" dráty, je poměrně hodně rozšířený. Pravda je taková, že Řecko celkově je v tektonicky činné oblasti a platí určité předpisy o stavbě domů. Je poměrně běžné, že spolu bydlí několik generací. Pokud se počítá s rozšířením domu a někdo si ty dráty uřízne, nemá u stavebního úřadu šanci, protože kvůli zemětřesení musí být na sebe patra vázaná.
# 9. 5. 09 21:34
Yuhů
Já už jsem slyšel tolikrát, že to s těmi daněmi je nesmysl, i to, že to je pravda, že už nevěřím ničemu. Ze své zkušenosti vím, že lidé velmi ochotně šíří informaci o tom, že je něco jinak, než se obecně myslí, ale oni že to vědí správně.
# 14. 5. 09 23:09
Věra Jandová
Heto nejkrásnější místo,kde jsem byla.
# 18. 6. 09 14:59
Albizie
Potvrzuji údaj anonyma o archeologickém muzeu - i letos v červenci muzeum v rekonstrukci, vstup 4 Eura a prohlídka v jedné místnosti v suterénu. Nevěřili jsme a ptali se, jestli je to konec prohlídky. To nejlepší z muzea je tam asi soustředěno, ale zklamání bylo. Jinak město Heraklion nic moc, památky jsou hodně poničené, posprejované a namíchané s moderní zástavbou - trochu jako v Soluni, ale ta mi připadá mnohem hezčí. S nádherou města Rhodos se to nedá srovnat a na Krétě se mi rozhodně víc líbilo město Rethymno a Chania, kde kouzlo historie na vás dýchá v malebných přístavech a uličkách.
# 21. 7. 09 09:56
ra
railman ma pravdu ohledne tech dratu, s danemi to nema co spolecneho, vim to, protoze na Krete ziju, dnes se ctenim zde celkem bavim, protoze je tu pomerne dost mylnych informaci, ale musim moc pochvalit snahu autora a i rozsah jeho prace, jen tak dal
# 20. 9. 09 23:27
Maci
muuzeum i v září 2009 stále v rekonstrukci a celkové bych řekla o ničem...
# 2. 5. 10 13:24
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání