Fórum najih.cz > Kréta > Georgiopolis

Georgiopolis

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Georgiopolis na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Georgiopolis týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:18
Radek Průžek
Dobrý den všem, právě jsem se vrátili z místa Geogiopolis, můžeme doporučit, krásné moře a relativní klid. I zde se však staví a staví.Ještě mnohem hezčí je místo Aldirida, je to západně od G. Varovat však chceme před úděsným hotelem FERENIKY, kde jsme byli ubytováni, arogance toho nejhrubšího kalibru, především pro Čechy.
# 23. 8. 08 12:27
Pruh
Ještě upřesnění Vašich informací, místo Geogiopolis leží přímo u dálnice, podél pláže samé hotely a hotely, moře je tady často neklidné a jsou zde především odpoledne slušné vlny, doporučujeme každému také solidní jazykovou vybavenost, ceny služeb i jídla dost vysoké,např. oproti Korfu o téměř 40 %, neuvěřitelné množství Rusů a Poláků, v srpnu všude narváno, smlouvání pouze vyjímečně. Výlety předražené např. Santorini 120 EU za osobu. Dá se půjčit motorka, za delší vypůjčení 9 EU na den + benzín, celý čas jsme cestovali tímto způsobem a můžeme vřele doporučit. I hory se dají přejet na druhou stranu k Libijskému moři. Vesnice v horách úchvatné. Škoda, že Řekům v tomto místě v G. chybí pověstná srdečnost a pohoda, turistický ruch je válcuje celkem neúprosně. V Tavernách zde pracují, jako pomocné síly velmi často Ukrajinci. Vzhledem k tomu, že v Řecku jsme byli počtvrté a vždy jinde pro Krétu bohužel pouze nádherné moře a krásné pláže.
# 23. 8. 08 12:47
Marťas
Byli jsme v Georgiopoulis v červenci 2008, krásná dlouhá pláž,dlouho mělké moře, lze dojít i na místo, kde budete téměř sami. Vlny jsme zažili velké (červená vlajka) i naprosto klidné moře (záleží na větru).Překvapivě studené moře. Poměrně hodně možností kam jít (doporučuji s dětmi na šlapadlech po řece), vláčkem na jezero Kournas (obešla bych se), blízko autobusem Rethymno či Chania. Doporučuji výlet do soutěsky Samaria a na Elafonisi. Bydleli jsme v komplexu Fereniki - ubytování žádný luxus, ale také ne nic strašného (nemohu potvrdit některé hrůzostrašné recenze). Je dobré vědět, že současně s obdržením klíčů máte dostat i klíč k elektrice a ovladač ke klimatizaci (pokud ji máte v ceně). Pokud nemáte delegáta přímo v místě, je asi dobré umět alespoň trochu anglicky.(třeba když chcete po recepční, aby vám vrátila pas-česky zkrátka nerozumí). V hotelu je k dispozici zdarma internet, to bylo fajn.
# 2. 9. 08 12:13
martulka
vratily jsme se z georgopoulis z 12 denni dovolene a nesouhlasime kromě předraženi vyletu s ničim co bylo tady uvedene.To jste asi nebyli v Bulharsku,Italii kde jsou špinave plaže protivni lide ale v Bulharsku je levněji to musime uznat.My jsme v hotelu Fereniky byly naprosto spokojeni.O čistotu bylo postarano,klimatizace byla v pořadku i klič na elektriku nam hned na recepci dali lide byly moc přijemni a žadnou aroganci jsme se nikde nesetkali spiše naopak jidlo bylo perfektni.
# 21. 9. 08 12:22
Yuhů
ono je možná rozdíl jet tam v srpnu, kdy je ještě sezóna, a jet tam v září, kdy už je větší pohoda.
# 22. 9. 08 21:30
Cestovatelka
Před týdnem jsem se vrátila z Georgioupolis, hotel Fereniky. Nemohu také potvrdit hrůzy, které kolují o hotelu Fereniky. Hotel je dobrá dvojka, uklizeno a ustláno bylo každý den kromě neděle. Stravování v restauraci na pláži bylo výborné, rozhodně lepší než ve Španělsku, výběr jídel dostačující. Na hotelu jsem se vzhledem k cestování zdržovala minimálně, ale na přespání je hotel dostačující. Georgioupolis je docela pěkné městečko se spoustou taveren a obchůdků na rozdíl od Kavrosu, který je pouze letoviskem hotelů při tzv severokrétské dálnici. Z Georgioupolis je dobré autobusové spojení do dalších míst.
# 11. 10. 08 22:03
Jan Michalitchke
Hm nic moc stránky
# 21. 10. 08 14:41
pavlos
Pro Jan Michalitchke:Doufám,že máš své stránky na porovnání.Samozřejmě,je to ale tvůj svobodný a osobní názor.

Z Georgioupoli zajeďte na výlet do vesničky Argiroupolis,je plná vodopádů,které protékají i tavernami.
# 7. 3. 09 22:42
Jitka Genserová
Škoda,že o vesničce Kavros nic nevíte.Je to jedno z těch klidnějších a příjemných středisek.Vše na úrovnia to jsme celkem už v Kavrosu vystřídali 3 hotely.Jeden je ale bohužel zrušený(Georgiopolis).A je to také velmi dobré výchozí místo pro výlety:Samaria,přístav v Rethymnu na plabu k Santorini,do Sfakionu i do vzdálenějšího Heraklionu.Kdo tam zavítá,bude velmi spokojen.
# 24. 5. 12 17:41
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání