Bali

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Bali na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Bali týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:15
Best
Byla jsme v Bali tyhle prazdniny a musim rict ze to bylo opravdu skvely!! Jsou tam hrozne moc fajn lidi, prostredi a proste uzasny!! pristi rok tam jedu zas za kamosema :) ...
# 17. 10. 08 17:49
Maruška
Zdravím Vás všechny, kdo se podílíte o zážitky prožité v rámci dovolené a sdělujete zkušenosti, které máte s CK i hotely, pensiony apod. Pokud se týká Bali, toto jsme navštívili 2x a vždy na přelomu září a října a v těchto termínech jsme byli na Krétě již 4x a nikdy nás nezklamalo počasí. Bali má úžasné pláže, vždy je čistá voda, nikdy nebyly vlny a voda příjemně teplá.I když jsme již v důchodovém věku, hodně cestujeme a Bali je velmi klidné místo, ne pro toho, kdo vyhledává hlučné diskotéky a večerní život. Auto nedoporučujeme zajišťovat přes CK - je hodně předražené / profitují na tom delegáti / a také nedoporučujeme hotel Lisa Mary - třeba se zlepšili, ale v roce 2007 - stížnosti na úroveň stravování. Okolní příroda je krásná,místní obyvatelé příjemní a pěkná poloha uprostřed severní Kréty , pro konání výletů autem na všechny světové strany.Doporučujeme a rádi se tam znovu vrátíme.
# 7. 11. 08 17:55
DANIELA
Taky jsem navštívila letovisko Bali, hned dva krát a jsem přesvědčená se tam podívam zas. kdo nemáte nos moc nahoru najdete tam opravdový ráj. byla jsem na nádherné Kréte několikrát, ale BALI JE BALI. tak hodní lidí nepotkáte jen tek někde.Nejlíp je zažít to na vlastní kůži.
# 18. 2. 09 21:25
Eva.N
Dá se na Bali sehnat příležitostná brigáda?
# 8. 6. 09 18:41
Tomas Rudolf
dobry den,pred par dny jsem se vratil z dovolene v Bali.Musim rict,ze to byla naprosto uzasna dovolena se vsim vsudy,jen si tam clovek musi zvyknout na ty kopce,kdyz se chcete vydat na prochazku.Vrele doporucuji,je tam takova rodinna atmosfera.A to more!!!!!Parada!!!!
# 13. 7. 09 21:22
Stanislav Bernhaardt
Dobrý den, tak s tím krásným hotelem XIDAS GARDEN vás musím zklamat. Díky pozdním a menším platbám našich cestovek majitel hotelu neobnovil kontrakt s nimi a tím pádem už je hotel dostupný pouze individuálně. Lze si u nás zakoupit letenku a po internetu si objednat pokoj. Po letošní zkušenosti musím konstatovat, že to vyjde o mnoho levněji než s CK. Ani doprava z HER není tak drahá. 55 Km stojí přesně 50 euro.
# 19. 9. 09 10:48
Anonymní
Před týdnem jsem se z tama vrátil, byl jsem velmi spokojený. Bydleli jsme v hotelu Manos, dvoupokojový apartmán, pohoda.

Na jídlo doporučuju tavernu hned vedle, v hotelu GORGONA (dobré jídlo za slušné ceny, a klientům CK Alexandria dávali 20% slevu), dobrá je taverna KYMA (čte se to Kuma?) na druhé pláži (výborná kuchyně, česká (resp. slovenská) obsluha).

Na druhou stranu udělám těžce negativní reklamu taverně hotelu NOSTOS: špagety s fetou, které fetu neviděly ani z dálky, a místo oliv nakrájená zelená paprika. Pokus o reklamaci boss smetl stylem jakože když se vám to nelíbí, máte smůlu. Takže nechť má smůlu i on.

Velmi doporučuju půjčit si auto a udělat si výlet do okolí (my jsme jeli Retymno (starý přístav) a Spili (vnitrozemské městečko) + vesničky cestou). Auto jsem si půjčil u Camel, Suzuki SX4 za 46 eur, ale půjčovník mi řekl, že škoda že si ho objednávám za dne na den, kdybych si ho rezervoval aspoň tři dny předem, mohl bych mít lepší auto za nižší cenu. A zrovna ten den stávkovali pumpaři, tak jsem musel pro benzín až do nějaké vesničky do hor, což byl nečekaně dobrý zážitek :) takže všechno zlé má svoji dobrou stránku.
# 4. 8. 10 10:06
Anonymní
Já se s rodinou vrátil z Bali před pár dny. Ubytování v MANOS PALACE - s dětmi to bylo ideální, k moři kousek, bezva bazén v hotelu, klimu na pokoji jsme ani nepouštěli, nebylo potřeba (vzduch je svěží a pořád lehce pofukuje, i když je horko).

Měli jsme to bez jídla a byli jsme spokojeni. Obchod se smíšeným zbožím je hned sousední dům. Mají tam nealko pivo Buckler třetinku za 1 Euro a celkem dobré pivo je Mythos, stálo asi 1,3 Euro plechovka. Dopoledne tam mívají chleba, spíš něco mezi chlebem a vekou, na naše poměry. Klasické máslo tam stojí přes tři Eura. Zelenina teda nic moc (velmí úzký sortiment a nekvalitní), tu je lepší si na vaření nakoupit v supermarketu v Heraklionu (třeba při výletu na Knossos) nebo v Rethymnu (městečko za západ od Bali). Tyčinky nebo křupky stojí balení tak 1,5 Euro, což je docela dost, ale dá se to. Měli jsme s sebou kufr našeho jídla, takže bylo z čeho čerpat.

Do restaurací jsme nechodili, protože to bylo na můj vkus docela drahé. Né že bych si to nemohl dovolit, ale příčilo se mi dát za jedno řádné jídlo pro čtyři osoby za naši rodinu cca 1.500 Kč na naše peníze. Naše kuchyňka v apartmánu to jistila a jinak v přístavu v centru Bali je prodejna gyrosu přes ulici, kde stojí gyros v pitě 2,5 Eura, to bylo docela fajn. V Rethymnu je kousek od přístavu taky jedna bezvadná prodejna gyrosu přes ulici za 2,5 Euro. V restauracích v Rethymnu nás vzhledem k cenám opět přešla chuť.

Docela opruz je, že v Manos Palace není wifi internet. Takže když uspíte děcka a užijete si s manželkou, tak nemáte co dělat. Ale v centru Bali v přístavu je wifi free internet, tak aspoň tam si můžete zasurfovat.
# 21. 8. 10 23:54
Anonymní
Ještě doplním můj předchozí příspěvek: na nějaké supermarkety typu Kaufland zapomeňte, to na Krétě nenajdete. Takže pokud máte nějakou stravovací dietu, vemte si svoje jídlo s sebou. Jejich supermarkety nejvíc připomínají naše samoobsluhy z osmdesátých let. V Bali je lékařská služba 24 hodin denně, takže v případě problémů ošetření seženete. Lékárna je tam taky, ale její sortiment a znalosti obsluhy u mne budily značné pochybnosti. Trochu mě uklidňovalo, že v Heraklionu je univerzita i s lékařskou fakultou, takže v případě problému snad žije na ostrově aspoň někdo kompetentní, naštěstí jsme to nepotřebovali.
# 22. 8. 10 00:19
Anonymní
Čtyřčlenná rodina že utratí za jedno jídlo 1500 Kč (cca 60 Eur?) No, asi záleží na individuálních nárocích, ale velmi slušná porce čehokoliv stála v průměrné taverně kolem 7 Eur, naše čtyřčlenná rodina se málokdy přehoupla přes 30.
# 14. 9. 10 23:46
Anonymní
Za 7 Eur jste ale měli tak maximálně hlavní jídlo, bez polévky či předkrmu a bez pití, o zákusku nemluvě.
# 8. 1. 11 15:54
Marek
Ahoj, byl jsem na Bali s manželkou asi před měsícem, bylo to naprosto super. Zájezd jsme koupili na odletime.cz, byli jsme v hotelu Patra Bali Resort http://odletime.cz/detail-hotelu/indonesie/bali/the-patra-bali-resort--villas---tt69 a bylo to moc super. Báli jsme se cesty, ale vše bylo dobře organizováno, co mě překvapilo bylo, že jsme v ceně měli 3 výlety free a masáž, jako bonus super. Bali je moc krásné a všem doporučuju, pekné pláže, koupání, levné jídlo a skvělí lidé.
# 15. 3. 11 16:32
Yuhů
Marku, tohle je diskuse o jiném Bali (o Bali v Řecku na Krétě), ale děkujeme za informace.
# 20. 3. 11 17:50
lukasun
Toto malé městečko doporučuji.
Jsou tam sice jen 4 celkem malé pláže, ale každá má něco do sebe.
Největší pláž na začátku letoviska má asi největší vlny, takže si tam člověk docela zablbne. Nejmenší - Evita je klidná pláž, občas vlnka a Beach Boy, kterej miluje nekuřáky. Popelníky dává s krajním odporem, tak je pláž krásně čistá bez smradlavej vajglů.

Taverny, jsou celkem fajn. Mě se nejvíc líbila taverna na pláži Evita. Po zaplacení nám mamjitel vždy donesl mísu s ovocem a na zatí ještě Ouzo. Pivo tam má výtečné, čepuje ho do půllitrů vytažených mrazáku.

Super letovisko
# 5. 7. 12 14:20
lisij
Text o Bali je zastaralý: letovisko je možná klidnější proti jiným,ale nám letos vyhrávala diskotéka nejméně 3x týdně do půl páté ráno.Ještěže jsme měli zapnutou klimu a tím pádem i zavřené balkonové dveře.Vláček tam už žádný nejezdí.Všude se domluvíte především rusky (starší lidé), Rusové zde naprosto převažují,ba i některé obchůdky a půjčovny aut jsou v jejich rukou (a zřejmě i cestovky a hotely -minimálně tam mají silný vliv).Na menší pláži pod barem Bali jsme kolem sebe měli jen Rusy, trochu Francouzů a o víkendu Řeky. Velká pláž a přilehlé hotely téměř prázdné.Jídlo vynikající v taverně Psaropoula nad naší menší pláží.Ubytování Kronos nic moc,starý objekt,sice zrekonstruovaný,ale smrdí zatuchlinou a hemží se mravenci (někdo tvrdí,že v noci i jiným hmyzem),pokojíky malé,ale čisté,ložní prádlo a ručníky občas jen "zaprané",rozhodně nevoní po saponátu a slunci.Letos příšerné horko ke 40 st.,bez klimy nešlo přežít.(7.-18.7.).Výlet do Heraklionu a Knossosu půjčeným autem výborný.Ve čtyřech lidech jsme vždy poobědvali za cca 40-45 Eu i s pitím, vždy jsme dostali ještě meloun nebo rakiju apod.navíc.Řekové milí, ochotní,srdeční.
# 19. 7. 12 19:44
Anonymní
Právě jsme se vrátili z Bali (31.8.2013), byli jsme ubytováni v hotelu Bali Blue Bay.Po pobytu v tomto letovisku a prošmejdění celého Bali jsme jednoznačně bydleli v nejlepším rezortu-na útesu,blízko do moře a na střeše bazén s nádherným výhledem do okolí.Pokoje čisté,denní úklid a klima v ceně. A hlavně žádná diskotéka do noci na střeše!!!
Bazén ve vedlejším hotelu Zoe je v zákrutě místní komunikace,plno procházejících lidí a auta,každý tam na vás hledí....-naprosto jiná liga ve srovnání s Bali Blue Bay.
Vláček opět jezdí,stojí 2 Eura.
Turisti-odhad: 40% Rusi, 30% Němci,20% Češi a zbytek Španělé,Italové,Poláci atd.
Výlety:
s CK Gramvousa,Balos-davový turismus,pláže malé a celkem mělké,asi bych už nejel.
Elafonisi autem-pěkná a rozlehlá písečná pláž,sice foukalo,ale voda byla dost teplá. Kdo by jel z východu Kréty,je to dost daleko.
# 2. 9. 13 14:30
Anonymní
Halo, halo...prosím o info, chystáme se do Bali (Evita) počátkem října, nemáte někdo tušení, zda tam ještě jsou v provozu taverny, obchůdek, prostě nějaká možnost stravování????
Děkuji za případné komentáře a pokud se naše cesta uskuteční, ráda přidám zprávu.
# 20. 9. 14 23:22
Anonymní
Býváme na Krétě i do konce října a vracíme se posledním letadlem, vesměs jsou obchůdky otevřené i když ne všechny, ale záleží na místě. Jinak letost jedeme na Bali začátkem října.
# 24. 9. 14 20:28
barboraseveckova
Krásná exotická země.
# 1. 4. 15 15:54
Anonymní
Chcem sa informovať či na Bali je bankomat ďakujem za info samo284@azet.sk
# 5. 4. 17 18:42
Yuhů
Ano, je tam bankomat.
# 18. 5. 17 20:11
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání