Fórum najih.cz > Maroko > Maroko - zkušenosti a zážitky

Maroko - zkušenosti a zážitky

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Sarka
Zdravím, přemýšlím, že bych s kamarádkou vyrazila do Maroka, chtěla jsem se proto zeptat, na vaše zážitky a zkušenosti. V průvodci na http://jacestovatel.cz/media/dovolena-v-maroku-zkusenosti jsem se dočetla, že jde o úplně jiný svět. Největším lákadlem jsou prý královská sultánská města, mediny, přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách a spousta dalších orientálních lákadel :) Jen mě trochu zaskočilo, že je tam prý špatný signál GPS i mobilní, je to pravda? Jak je to s dorozuměním? Velmi dobře ovládám angličtinu, ale prý se tam mluví hlavně francouzsky či španělsky. A jak je to s bezpečností? A co mě zaskočilo, tak prý více žen bez doprovodu muže nebudí v očích Maročanů úctu, že se tam doporučuje mít mužský doprovod. Je to opravdu nutné? Je to nebezpečné? Díky předem za vaše odpovědi.
# 12. 10. 18 10:53
Yuhů
Nevím, jestli je to upřímně míněný dotaz, nebo pokus propašovat do fóra odkaz na jacestovatel (soudím podle podobně podivných dotazů na jiných fórech), ale zkusím odpovědět.

Ne, není to úplně jiný svět, Maroko je dost evropské. Ano, mediny jsou dost zvláštní a pro Evropana exotické. Spíš než přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů bych vyzvednul přítomnost chásky, která pod libovolnou záminkou vyžaduje po turistech peníze. Říkám jim lžiprůvodci. Turisticky významné mediny jsou jenom dvě, totiž v Marákeši a ve Fesu. Ostatní mediny (byl jsem v Meknesu a v Casablance) jsou prostě shluky starých domů, kde vlastně chcípnul pes.

GPS signál je v Maroku úplně normální, protože GPS jsou družice. S mobilním signálem si nepamatuju, že bych měl problém. Ale hlavně jsem ho nepotřeboval, protože kam tam volat.

S dorozuměním je to jednoduché: umí tam skoro všichni francouzsky. S angličtinou jsem si vystačil u taxikářů, v hostelech a na letišti. Jinak není moc co komunikovat. V obchodech stačí ukázat a všichni lžiprůvodci anglicky umějí také.

Nejsem žena, takže nemůžu soudit, jestli někdo budí nebo nebudí úctu. Obecně se dá říct, že tam, kam běžně chodí turisté, se tolerují evropské zvyky. Stejně tak ve velkých městech (Casablanca např.) vůbec nikdo neřeší, jestli jde někam žena sama nebo s někým. Lidé ve městech mají nomrální evropskou mentalitu, takže není co řešit.

O Maroku jsem si sepsal poznámky na web https://maroko.afrikou.cz/
# 27. 10. 18 16:51 upravil: Yuhů
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání