Fórum najih.cz > Rady na cestu > Zařizujete si vlastní cestovní pojištění?

Zařizujete si vlastní cestovní pojištění?

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Když někam jedete, zařizujete si cestovní pojištění? A pokud ano, tak proč, respektive u koho a co.

Já se pojišťuju výjimečně, takže by mě zajímaly co nejširší názory.
# 25. 11. 10 16:52
applik
My se pojišťujeme vždycky. Mám účet u čsob, takže jsme si pojištění vždy zřizovali přes ně. Letos nám ale kamarádka poradila ať se pojistíme u alianz. Zatím jsem si moc nezjišťovala rozdíly ale líbí se mi, že se to dá u nich vyřídit přes internet. Když tak se podívej tady http://www.allianzdirect.cz/cestovni-pojisteni/ Je tam i vypsané na co vše se to pojištění vztahuje. Ale z vlastní zkušenosti zatím mluvit nemůžu, všechny informace si právě zjišťuju:)
# 15. 4. 11 11:32
Yuhů
Já jsem se teď pojistil přes Allianz do Turecka (zdravotní, pojištění zavazadel) a přišlo mi to dost drahé, asi 1500 na 18 dnů. Příště si udělám lepší průzkum.
# 3. 5. 11 17:15
Mimi
Yuhu, na SK máme stránku www.netfinance.sk, kde zadáš, koľko osôb cestuje, cieľ cesty, dátumy odchodu a príchodu a systém ti vypočíta a určí, u ktorej CP sa máš poistiť. Ja to tak robím vždy, väčšinou je najvhodnejšia Európska CP alebo Union, naopak Allianz, ČSOB, Kooperativa mi individuálne nikdy nevyšli ako najvýhodnejšie, aj keď väčšina cestoviek ťa poistí práve v týchto CP. Poistenie vybavujem a poistné platím vždy cez internet embosovanou platobnou kartou. Ja poisťujem seba aj ostatných vždy, aj keď idem len na 2 dni do Viedne, do Čiech a Poľska nie, ale napr. do Maďarska áno, lebo keby sa niečo stalo, tam sa svetovým jazykom ANJ alebo NEJ nedohodneš, jedine maďarsky. Ale kamarát, ktorý 10 rokov robil v jednej poisťovni, sa mi smeje, on by si vraj nikdy nedal nič poistiť, podľa neho sú to vyhodené peniaze... Napr. tvoja cesta do Turecka by bola najlacnejšie poistená v Európskej CP - 19,70 EUR najdrahšie vo Wustenrote 30,70 EUR, stále menej, ako si platil ty.
# 4. 5. 11 08:32 upravil: Mimi
Anonymní
Pokud se mohu přidat do diskuse o cest.pojištění,již několik roků máme celá rodina celoroční pojištění,vyjíždíme různě několikrát za rok a je to levné a praktické.Jedna os.vyjde na rok okolo 600,- Kč.Záleží na tom co vše si pojistíte. Iva.
# 4. 5. 11 23:08
dalibor
Doporučuju se zeptat v bance, jestli nejste pojištění v rámci kreditní karty. U KB i spořky je to v rámci studentských účtů zdarma na libovolných 60 dní v roce. Nic se nemusí hlásit předem
# 30. 12. 11 15:32
Anonymní
Pokud jezdite casteji/na delsi dobu (max dva mesice), tak se muze vyplatit i Alpenverein (http://www.edelweiss.cz/cesky/alpenverein/pojisteni_alpenverein.html).

Jinak vetsinou se nepojistuju, ale letos jedu do Jizni Ameriky a tam si asi poridm prave ten Alpenverein.
Filip
# 2. 1. 12 10:38
TomTom
Nedá mi to a musím reagovat :o)


Vydat se (nejen)do zahraničí bez pojistky je hazard a může znamenat ekonomickou sebevraždu!!! A to bez nadsázky.

Pokud cestujete v rámci EU, máte nárok na základní (nezbytné) ošetření, ale ani to není vždycky zadarmo (spoluúčast, použitý zdrav. materiál, apod.) Mimo EU je to mnohem složitější, nemluvě o zemích mimo Evropu.

Takové "banální" komplikace jako zubní ošetření, zlomená noha, popálenina, apod. stojí v řádech tisíců Kč.
A co když třeba budete mít autonehodu? Sanitka, vyšetření, operace, nemocnice, léčba... to už jsou desetitisíce. V horším případě i stovky tisíc, pokud se domů nemůžete vrátit po svých a bude nutné zařídit individuální transport. A o nejhorší variantě nemluvě - když vaše dny v cizině budou ty poslední...
Repatriace zemřelého stojí skutečně horentní sumu.
Kdo to všechno zaplatí? Vy (příp. pozůstalí)!!!

Nechci nikoho strašit, ale vím o čem mluvím. Kromě toho, že na cestách už jsem měl tu "čest" využít služeb pojišťovny, je to i jedno z několika odvětví mé práce. A divili byste se, kolik pojistných událostí, od těch relativně jednoduchých, po ty nejnáročnější, se každoročně řeší. A nejsou to příjemné zážitky. Navíc je to vážně drahá věc.

Na pojištění nemá význam šetřit, může se to během okamžiku obrátit proti vám.
Doporučuji zjistit si, jestli pojistku máte např. v rámci platební a/nebo kreditní karty a v jakém rozsahu, za jakých podmínek (pozor na sporty!). A připojistit ostatní rizika. A nepodceňovat ani poj. odpovědnosti za škody. Když např. vaše děcko vběhne před auto, řidič to stočí, nabourá ... naštěstí děcko bude v pořádku, vy budete cálovat vniklou škodu (auto, léčba řidiče, jeho ušlou mzdu,...).
Existuje, pokud cestujete častěji, celoroční cestovní pojištění, ale má své limity (počet cest, doba, rozsah, apod.). Někomu se to může vyplatit, jinému ne.
A důležitá rada - využívejte nadnárodní, ve světě známé společnosti. Kolikrát po vás nebudou chtít úhradu na místě, jméno pojišťovny bývá zárukou kvality (platí rychle a dobře = lékař/nemocnice má jistotu).
Nemám ekonomický zájem na tom dělat tu reklamu (neboj, Yuhů, není to spam:o), ale z profesní i osobní zkušenosti 100% doporučuji Allianz, alternativně Generali. Samozřejmě to není nejlevnější varianta, ale kdo je tak bohatý, aby si kupoval levné věci/služby? :-)

Zamyslete se, utratíte desetitisíce za zájezd a spoustu peněz za další aktivity na dovolené. Nevadí vám dát 3,- Eura za pivo nebo zmrzlinu, ale na pojištění šetříte. Hazardujete se svým zdravím a penězi ve snaze ušetřit zlomek ceny dovolené ...
# 1. 7. 12 19:50
Yuhů
Děkuju, TomTome, za komentář. Já už jsem taky za ten rok a půl, co tohle vlákno existuje, trochu změnil názor. Teď jsem se pojišťoval u Uniqy, byla tam výhodná sazba za celoroční pojištění (a já jezdím ven skoro pořád).
# 4. 7. 12 01:45
TomTom
Yuhů,
to je fajn, že´s změnil názor. Nemá cenu riskovat kvůli pár Korunám za pojištění. Tobě se určitě celoroční pojistka vyplatí, to je jasné. Jen se podívej do pojistných podmínek, ať jsi krytý kdykoliv a kdekoliv.
# 9. 7. 12 00:05
Karel IV.
www.inpojisteni.cz nejlepší. poradí, vysvětlí, bezva
# 3. 12. 13 10:56
longbery
Poznámka moderátora Yuhů: Zdravím spammera. Pro legraci zachovávám původní text, který ses sem snažil vložit třikrát. Takže nevyzkoušeli a zkoušet nebudeme! Původní text příspěvku:

>>
A už jste vyzkoušeli cestovní pojištění (http://www.ervpojistovna.cz/) od ERV pojišťovny? Nabízí mnoho různorodých variant šitých přímo na míru. Například teď na zimu se vyplatí uzavřít pojištění na hory (http://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-na-lyze) nebo mají výhodnou taxu pro studenty či těhotné. Nabízí také celoroční cestovní pojištění (http://www.ervpojistovna.cz/cs/celorocni-cestovni-pojisteni).
<<
# 27. 12. 13 14:51 upravil: longbery
Anonymní
Mam ucet u GE Monej bank tam jsem si udelal cestovni pojisteni {je na mesic asi 90kc za vsechny ucastniky co jedou semnou} a po navratu lze zrusit stim ze penize jeste vratili. Co vic chtit?
# 7. 4. 14 21:15
Yuhů
To mi přijde hrozně divné, s tím vracením peněz. Asi bych se ujistil, že takové pojištění je skutečně platně uzavřené.
# 6. 5. 14 12:52
frape
Já se na dovolené pojišťuji vždy.
# 2. 4. 15 10:47
pepa Brno
Jezdím autem po evropě, mám havarijko na auto a doplácím si zdravotní pojistku. Povinné ručení mám na 100 mega a to je vše. Cestovní pojistka ? co to pojistí ? ukradená zavazadla ? Jak a kde to budu komu dokazovat ? Raději nenechvám kufr na silnici a auto mám včetně zavazzadel pojištěné.
# 4. 4. 15 09:55
jaruska68
Já bych bez cestovního pojištění nevyjela nikam
# 30. 4. 15 12:47
Anonymní
My pojišťujeme přes http://www.srovnator.cz/zakonne-pojisteni-vozidel/ a zatím vždy naprostá spokojenost. A to jak cestovní pojištění, tak povinné ručení i havarijní.
# 19. 6. 15 13:51
Kačka
My pojišťujeme přes http://www.srovnator.cz/zakonne-pojisteni-vozidel/ (bacha spam, pozn. moderátor) a zatím vždy naprostá spokojenost. A to jak cestovní pojištění, tak povinné ručení i havarijní.

Jak dlouho tento portál navštěvujete a kolik se vám podařilo ročně ušetřit?
# 19. 6. 15 13:55 upravil: Kačka
Yuhů
Tenhle spam na srovnator.cz tu nechávám jako příklad toho, co spammeři dělají. Když zjistí v jednom příspěvku, že se odkaz nepromění na odkaz, tak si vytvoří profil a zkoušejí to z něj. Mně se na tom líbí ta zdánlivá konverzace. Je to samozřejmě všechno podvod, ale má v sobě kus řemesla.
# 20. 6. 15 18:04
bino
Momentalni zkusenost s CSOB je, ze za zakladni cestovni pojisteni na pobocce chteli cca 900Kc a kompletni cca 1800 na 16dni, ale zakladni pres internet take CSOB stoji jen cca600. Asi 3-4 roky zpet jsem mel cestovni pojisteni v ramci vedeni platebni karty u GE money bank a to bylo fajn za 49Kc a po14 dnech dovolene to jeste vratili. Ted je nejlevnejsi dle finance.cz od Uniqa. 2 dospeli 2 deti.
# 21. 6. 15 04:34 upravil: bino
karolina696
Tenhle spam na srovnator.cz tu nechávám jako příklad toho, co spammeři dělají. Když zjistí v jednom příspěvku, že se odkaz nepromění na odkaz, tak si vytvoří profil a zkoušejí to z něj. Mně se na tom líbí ta zdánlivá konverzace. Je to samozřejmě všechno podvod, ale má v sobě kus řemesla.

Když je odkaz folow tak je jim to stejně k ničemu ne? =)
# 1. 7. 15 11:32
Kačka
Stejně máme toho nejhodnějšího moderátora na světě :-) :-*
# 1. 7. 15 15:30
Anonymní
Tento rok jsem jela do Chorvatska a nechávala jsem se pojistit od ERV, na 7 dní mě vyšlo http://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojisteni na 360 Kč.
# 27. 8. 15 11:08
Yuhů
Když je odkaz folow tak je jim to stejně k ničemu ne? =)

Tady jsou odkazy nofollow. Takže ano, je jim to k ničemu, ale prostě to zkouší.

Stejně máme toho nejhodnějšího moderátora na světě :-)

Nevím, jestli je v tom ironie, ale budu to brát jako že ne, takže děkuji. Spamování rád nemám, ale myslím, že není důvod se kvůli tomu nenávidět na lidské rovině.
# 10. 9. 15 01:35
jankonas
O téhle diskusi už chvíli vím a zároveň jsem nedávno řešil jednu větší pojistnou událost přítelkyně, což byly důvody, proč jsem pracoval přes půl roku na obsáhlém článku o cestovním pojištění. S článkem a informacemi mi pomáhala profesionální pojišťovací poradkyně Alena Kejzarová.

Zde najdete článek, http://www.ara.cz/rady-na-cestu/jak-vybrat-cestovni-pojisteni . Dozvíte se vše důležité, včetně pojistných limitů, podmínek a co dělat v případě nehody či potřeby zdravotní péče.

Článek je zcela nezávislý a osobně mi otevřel hodně oči, zvlášť pojistné podmínky, které málokdo řeší a přitom těch výluk není vůbec málo. Rozhodně nedoporučuji podceňovat sjednání cestovního pojištění, protože jakmile se něco stane, tak nechcete nic jiného řešit, než aby vám asistenční služba pomohla, jak nejlépe umí a ideálně vše proplatila.

Doufám, že článek pomůže co nejvíce lidem, jelikož mi dlouho něco podobného na internetu chybělo. Rovněž budu rád za jakýkoliv feedback zde nebo v komentářích u článku. Zároveň zdravím Yuhů, už je to pár let, co jsme se jednou bavili v hospodě :)
# 28. 10. 16 12:32
HonzaPastorek
Ahoj,
samozřejmě. Bez cestovního pojištění bych nešel ani na Slovensko. Náhoda je blbec. Srovnat to a online sjednat trvá par minut. Já využívám spíš srovnávače, než rovnou webové stránky konkrétní pojišťovny.
Jako nejlepší hodnotím Top-Pojištění (https://www.top-pojisteni.cz/cestovni-pojisteni)
# 25. 7. 17 11:30
Miloško
Taky si to pořizuji přes Topku, je to rychlé a mnohem snadnější než přes stránky konkrétních pojišťoven.
# 14. 8. 17 13:54
Fanda
Ahoj lidi,
plánujeme s přítelkyní měsíční cestu po Africe. Můžete mi doporučit cp s nejlepším pokrytím ? Nebo pojišťovnu, srovnávač kde si to domluvím nejlíp ?

Děkuji
Fanda
# 30. 1. 18 10:03
MarieVi
Co se týče cestovního pojištění, nikdy jsem s žádnou pojišťovnou neměla problém. AXA je ale vyjímka. Záměrně používá systém zákaznické linky, aby váš telefonát byl nahrán a tam hledají záminku proč pojistné plnění neplatit. To, že vám asistentka slíbí, že uhradí vaše ošetření ještě neznamená, že tomu tak bude. Zkuste Kooperativu, Uniqu, VZP ? cokoliv, JEN NE AXU!
Po poslední bolestivé zkušenosti s výše zmíněnu pojišťovnou jsem se také rozhodla pojištění zřizovat jen do zemí, kde by náklady na léčebné výhody byly příliš vysoké. Takže v Indii jsem bez pojištění a je mi dobře. :)
# 18. 5. 18 06:25
bino
Alianz uz nikdy neproplatila kdysi autonehodu vinik z Bg,nedavno na streem cz cz turisti v Turecku resili zdrav. Potize nutna operace a pojistovna uhradila max 600 euro, chudaci lidi si na zbytek museli vzit uver. Cestov. Pij. Asi lejlepe u sve zdrav. Poj.
# 8. 6. 18 20:31
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání