Fórum najih.cz > Rady na cestu > Udržitelné cestování

Udržitelné cestování

Autor Text dotazu nebo odpovědi
jankonas
Rád bych se podělil o různé tipy, jak zlepšit zážitek z cestování a cestovat udržitelně. Svět se pomalu otevírá, přesto turismus zanechal a zanechává černou kaňku kolem cestování. Přečtete si, jak cestovat zeleně a chránit přírodní a kulturní bohatství naší země. Budu rád za zpětnou vazbu či jakoukoliv diskusi či doplnění. Věřím, že cestovat lépe může každý a když se nás víc spojí, tak už to může mít celkově malý ale přesto znatelný efekt.

Odkaz případně zde: https://ara.cz/rady-na-cestu/jak-cestovat-zelene-a-chranit-planetu
# 24. 6. 20 17:17
Yuhů
Hezká kompilace. Já jsem taky překládal a vím, že to není snadné, ale tyhle reálie a rady jsou příliš pro Američany a jazyk je jak z textu lisabonské smlouvy. Obzvlášť se mi líbí nadpis: "Zanechte lehkou stopu během vašeho pobytu". Takže myslím, že v těch originálních článcích je to srozumitelnější.

Třeba tady:

During your stay
Even if you're not spending the night in an ecolodge or green hotel, there are still several easy steps you can take to make your stay more eco-friendly.

Keep your showers short, and shut off the water while you're brushing your teeth.
When you leave the room, turn off the air conditioning, heat, television, lights or any other electric devices.
Reuse your sheets and towels instead of having them changed every day. Many hotels will not replace your towels if you leave them hanging up neatly; if you're not sure, write a note for the housekeeping staff or notify the front desk.
Bring your own toiletries and drinking cup rather than using the prepackaged ones provided. If you do use the hotel's toiletries, take them with you and use them at home or during the rest of your trip.
Know your hotel's recycling program and sort your trash accordingly. If your hotel doesn't recycle, consider taking your empty bottles or other items home with you to recycle them there.
Give your hotel feedback. Express your appreciation for any eco-friendly programs it currently offers ?€? or if it doesn't, encourage the management to go green in the future.
# 9. 7. 20 18:17
jankonas
Ano Yuhů, je to kompilace hodně zdrojů. Vzít některé body a přeložit je srozumitelně je pro mě občas nadlidský výkon.

Kdyby všichni u nás uměli anglicky a google translater byl dokonalý, tak by byl problém vyřešený :) Já jsem osobně zastáncem, nevymýšlet něco, co jiný už vytvořil, a naopak to zdokonalit o své a další poznatky.

V posledních týdnech mi pomohlo pár lidí s některými body, které jsem musel lehce upravit nebo lépe specifikovat. Pokud se někdo nechá inspirovat mým článkem a předělá ho do lepší podoby na svůj web, tak budu jenom rád, zvlášť když se o daném tématu bude víc mluvit.
# 13. 7. 20 11:59
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání