Fórum najih.cz > Další země - Evropa > Autem do Chorvatska

Autem do Chorvatska

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Asi v červnu vyrazím poprvé autem do Chorvatska. Kudy jezdíte z Prahy? Jak je to s dálničními známkami? Ocením jakékoli rady, jsem v tom zelenáč. Děkuju.
# 16. 2. 11 03:08
Roman8808
Ahoj, mám vyzkoušenou trasu Praha, Brno, Mikulov, Vídeň, Graz,Maribor. Pak záleží na tom do jaké části Chorvatska jedeš. Dneska už je to hodně pohodová cesta, převážně po dálnici. Jsou dobrodruzi, kteří objíždí Slovinské dálnice po nějakých objížďkách,ale nevím. Minulý rok jsem známku sehnal na inzerát za 500,-.
# 11. 3. 11 09:39
Anonymní
Nemyslíš ty jeden dobrodruhu,že je lepší bezproblémové objetí toho kousku dálnice,než nelegálně kupčit s použitou dálniční známkou? Já preferuji z Prahy dále na Jihlavu,Hatě,Vídeň,Graz,Ptuj,Záhřeb a dále dle destinace.
# 12. 3. 11 14:23
Yuhů
Potvrzuju: Mikulov, Vídeň, Graz, Maribor a pak podle toho, kam jedeš. Desetidenní známka přes Rakousko stojí asi 200 Kč, přes Slovinsko měsíční 750 Kč (týdenní za polovic). Chorvatské dálnice jsou zpoplatněné podle ujetých kilometrů (platí se na výjezdu při odevzdání karty).

Co se týká objízdných tras, tak asi nejlepší zdroj je tohle: http://www.gmm-sukosan.com/cz/slo.shtml
# 18. 7. 11 22:55
Anonymní
Dobrý den,

pracuji ve společnosti Yachtcharter Zindulka (dovolená na lodi, kapitánské kurzy, ...) a s našimi zákazníky řešíme stále, jak se nejlépe do Chorvatska dostat.

Pravidelně jezdíme trasu Praha - Brno-Mikulov-Vídeň-Graz-Šentilj-Maribor-Macelj-Zagreb-Zadar-Split

Pokud pojedete v pátek přes noc, hrozí riziko, že budou na slovinských dálnicích kolony a preferoval bych jet ve Slovinsku mimo dálnici. Pokud pojedete v týdnu/v pátek dopoledne nebo v sobotu ráno/v neděli ráno, kolony na slovinských dálnicích by být neměly.

Z naší zkušenosti se po finanční stránce vyplatí jet mimo slovinské dálnice (na benzínu ušetříte). A navíc, Slovinci mají poměrně nevhodně zvolené intervaly, na které si můžete dálniční známku koupit - buď na 7 dní, což se špatně stíhá, když chcete jet na celý týden (cena cca 15 EUR) nebo na 30 dní (cena 30 EUR) - více info máme rozepsáno na stránce http://www.yachtcharter.cz/pronajem-lodi/destinace/chorvatsko/, tak se můžete mrknout. Užijte si dovolenou.
# 16. 7. 15 14:11
Anonymní
Asi v červnu vyrazím poprvé autem do Chorvatska. Kudy jezdíte z Prahy? Jak je to s dálničními známkami? Ocením jakékoli rady, jsem v tom zelenáč. Děkuju.

Ahoj, vím, že to je se zpožděním pár let, ale dost lidí to stále zajímá. Dali jsme dohromady praktický e-book, který shrnuje vše o cestě http://chorvatsko.ubytovanivchorvatsku.cz/cestujeme-do-chorvatska-ebook/.
# 2. 7. 16 21:24
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání