Monastir

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Monastir na mém webu o Tunisku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se města Monastir týkají, ale klidně i osobní poznámky nebo zkušenosti. Děkuju.

Chcete-li místo reakce na stránku založit nový dotaz o Tunisku, použijte formulář na stránce fóra o Tunisku.
# 2. 7. 08 14:01
Míla
Monastir-hotel Amir Palace -
pobyt na konci června, hotel Amir Palace uváděný u cestovek jako 5ti hvězdičkový. Možná byl dříve, nyní umažte asi 2 hvězdičky. Je to ale krásný hotel, starší a personál se ho snaží dost udržovat. Ale problém je s tzv.nastavitelnou klimatizací. Jaksi nelze nastavit na WC , musíte větrat dveřmi, nebo je zřejmě větráno centrálně-vnoci. Personál sice ochotný, ale přestože máte zaplaceno all inclusive, očekává bakšiš za služby, jinak vám nevymění ručníky za nové, nebo vás nechají dlouho bez pití u jídla (to si sami nemůžete vzít, musí vám donést) kromě ranního dšusu, vše závisí na donášce obsluhujícího personálu. Také se nechte usadit v restauraci od počátku u jednoho stolu a nenechte se stěhovat, dělají to rádi, pak je problém s personálem, který Vám nosí nápoje, neznají Vás.
Dále radím ráno brzy si obsadit lehátka u moře, ačkoliv se to nesmí, když to neučiníte, budete bez lehátka. Také si musíte vyfasovat u bazénu ručníky na lehátka, tak jděte před osmou, jinak na vás nezbyde.
Pokud chcete nakupovat, mějte dost drobných - jejich TD, hlavně neplaťte v Eurech nebo Dolarech, jinak z Vás udělají úplné blbce a zásadně nevrací nebo vrací na EU jejich TD, čímž Vás dostatečně oberou. Na nákup je lépe jet do Sousse, v Monastiru nic moc. Od hotelu se vyplatí jet taxikem a smlouvejte jako u každého nákupu.
Jo a co se týká cestovek, než si s nimi sjednáte letecký pobytový zájezd, mají ve zvyku, že když je odlet stanovený na dopoledne, automaticky ho mění na večer a jste tak zkrácený 10 hodin o pobyt na hotelu včetně stravy a pobytu u moře, pak Vám nic nenastaví, odvezou Vás ještě o hodinu dříve, než je nutné. Také je dobře vědět, zda je delelgátka na hotelu, nebo zda tam přijede a bude pravidelně na hotelu aspoň hodinu denně, mají v tom binec a pak si musíte vyřizovat (pokud se domluvíte) vše sami na recepci hotelu.
Jinak je personál ochotný , milý , ale stíhá mnoho rekreantů pomalu. Počasí stále pěkně, jednou vnoci trochu pršelo a počítejte stále s větrem od moře. Samozřejmě doporučuji si vzít s sebou do kufru slivovici a dát si prevenci ráno, před obědem a před večeří, pomůže to možná více než léky. Přeji krásný pobyt v Amir Palace, Míla.
# 7. 7. 09 07:31
Yuhů
Mílo, myslím, že trochu moc generalizujete. Ohledně cestovek je pravda, že občas se šoupe odletem, ale neděje se tak moc často a navíc je možnost takové věci předem domluvená v obchodních podmínkách. Ale jinak většina věcí sedí.
# 12. 7. 09 19:58
Monika a Martina
Ahoj, dnes jsme podnikly výlet z hoteu Jinene do Monastiru-první část cesty louagí za 1 dinár na osobu, v Sousse přestoupily na bus č. 52 za 1 inár 300 na osobu. Cesta pohodlná, trvá cca 50 minut. Zpátky jsme jely vlakem (metrem), příjemný zážitek, cca 30 minut, cena 1 dinár na osobu, takže shrnuto, veškerá doprava velice levná. Zítra se chystáme do El Jemu, tak se pk podělíme o zkušenosti.
# 11. 7. 14 21:31
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání