Hammamet

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Hammamet na mém webu o Tunisku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se lokality Hammamet týkají, ale klidně i osobní poznámky nebo zkušenosti. Děkuju.

Chcete-li místo reakce na stránku založit nový dotaz o Tunisku, použijte formulář na stránce fóra o Tunisku.
# 2. 7. 08 13:04
Denisa
Zdravím,chci jen podotknout,že Vaše stránky mi moc pomohli při mém seznamování s Tuniskem.A nejen to,při čtení jsem se i pobavila:-)
Děkuji
# 21. 9. 08 00:05
SamiraBusaya
Aslema..Tunisko já zbožnuju a hlavně Hammamet...je překrásná, rozmanitá země a vždycky, když tam jedu objevím něco nového....:o) I.L.Tun.
# 28. 9. 08 12:35
Vašek
Ahoooj,všem co tam teprve pojedou,90% obchodníků rozumí česky !!!!!!!
# 26. 11. 08 22:04
Anonymní
Dobrý deň, ja som ešte nebola v Hammamete, ale v júli sa tam chystám na dovolenku aj s manželom a s 3-ročným synom. Konkrétne do hotela Samira club. Ak niekto už tam strávil dovolenku prosím, nech napíše svoje skúsenosti s tým hotelom. Bude to naša prvá spoločná dovolenka, a nechcela by som žiadne ´´prekvapenia´´.
Díky dopredu. Katka
# 14. 1. 09 18:50
Katuska
Dobrý deň, ja som ešte nebola v Hammamete, ale v júli sa tam chystám na dovolenku aj s manželom a s 3-ročným synom. Konkrétne do hotela Samira club. Ak niekto už tam strávil dovolenku prosím, nech napíše svoje skúsenosti s tým hotelom. Bude to naša prvá spoločná dovolenka, a nechcela by som žiadne ´´prekvapenia´´.
Díky dopredu. Katka
# 14. 1. 09 18:53
Anonymní
Jak je prosím zhruba daleko Yasminne Hammamete od Hammamete?Nebo je to část města?Prosím o radu,předem děkuji za odpověd
# 20. 1. 09 08:42
Anonymní
Katko, Samira Club je větší centrální budova s recepcí, restaurací a hotelovým zázemím+komplex mnoha malých hodně zhuštěných zděných přízemních bungalovů bez klimatizace, s původním `berberským větráním` jímž jsou dvě menší okénka kterýma proudí vzduch. Kobky jsou poměrně čisté a vkusné, ale nikoli hmyzuvzdorné. Hotel je hodnocený oficiálně na ** tuniskou turistickou autoritou (rozuměj: organizací jejíž nejvyšším posláním je maximalizace příjmů země z cest.ruchu). Ony 2 hvězdičky a také ceny ubytování považuju za hodnocení na lokální a přibližně i na české poměry vcelku odpovídající, s vyjímkou hlavní sezony kdy jsou ceny prakticky všech, ale obzvláště těch nejlevnějších hotelů, mezi něž Samira patří, nejen v Tunisku smluvními CK vyšponovány do závratných výšek. Přesto je skoro všude plno k prasknutí. V tomto období /7-8/ jsou také teploty vzduchu i moře v Tunisku nejvyšší (zažil jsem v srpnu dva týdny kdy přez den něšly pod 38/27?C), což bývá pro našince zpravidla mimo individuální meze pohodlí a nezřídka i při pobytu v klimatizovaných kapacitách posouvá jakoukoli činnost s vyjímkou plážového povalečství mimo meze únosnosti nedostatečně aklimatizovaného středoevropana. Samira je, narozdíl od mnoha hotelů s podobným kouzelným slůvkem `club` v názvu v Tunisku, zcela právem označovaná jako klubový hotel, což v místím chápání znamená, že by zde v praxi mělo docházet ke kumulaci většího množství (jinak pro hotel prakticky beznákladových a z pohledu českého turisty mnohdy nadbytečných) služeb a možností vyžití než nabízí standartní ubytovací kapacity čistě hotelového typu. V praxi to znamená že je angažováno několik /zde poměrně mnoho/ tzv.animátorů - sezónních `zaměstnanců` lokální i mezinárodní provenience, zpravidla atraktivních pro opačné pohlaví jejichž úkolem je krom neodmyslitelného prodeje turistických komodit jako jsou výlety organizované místními CK a podobných `doporučení` vesměs obchodního charakteru, starat se o vyžití hostí - zde společenské programy a sport: hraje se obvykle plážový volejbal, nohejbal, tenis apod.
Podstatné pozitivum v Samira Clubu podle mého názoru je (nebo aspoň bývala,dejte vědět) půjčovna kolečkových bruslí, s jejichž pomocí je možné si jinak poměrně nudnou turisticky-průmyslovou oblast pohodlným a zábavným způsobem `procestovat`. Celkově se dá říct, že se jedná o místo, kde to v Hammametu skutečně žije a lze je doporučit pro aktivní odpočinek především pro mladé nebo skromné cestovatele; hotel je pro svou otevřenou a mezinárodní atmosféru populární i u mládeže ze západu. Pozor, lehátka a slunečníky na pláži i v hotelových zahradách bývají v Tunisku za poplatek. Ještě poznámka k pochopení oné magické tuniské klubové hotelové formule: vřele doporučuji vyzkoušet její mnohem běžnější verzi zvanou all-inklusive například v hotelu El Manard (5*) v Hammametu, kde je v ceně pobytu zahrnuto kromě půjčovny aut prakticky vše včetně několika restaurací, luxusnífrancouzské restaurace a la carte, jakéhokoli alkoholu, několika barů vč. vodních a nealko, pokojové služby a pravidelně doplňovaného minibaru na pokoji; dále proprietální plážové atrakce, několik kurtů nebo např. neomezené používání Hammametského golfového hřiště vč.pravidelné dopravy od hotelu, party profesionálních animátorů a sportovních instruktorů atd atd. Vpravdě sice nic pro našince, kdyby v době kdy jsem Hammamet navštívil nestál nejlevnější last-minute z Prahy do Tuniska bez stravy a se všemi příplatky kolem 8-10K, zatímco cena zmíněného týdenního poukazu All-Inklusiv přišla např.u Vídeňské CK Goulet-Touristik na ca polovinu ceny v ČR:-( U nás holt šetříme tak, že si koupíme to nejlevnější a pak zbytek draze doplatíme na místě, tuniský hoteliér zase šetří tak, že do ceny zahrne všecko to, co je pro něj nejlevnější, tzn.především komodity vztažené ke stravě a dopravě jejichž lokální ceny jsou ve srovnání s evropskými mizivé. My si ale stále, narozdíl od našich sousedů trváme na svém, že chceme-li cestovat levněji, vede cesta pořízením poukazu s co nejomezenějším rozsahem služeb, což je ale pro tunisany pramalým impulsem ke snížení marží.
Závěrem pro případ omezené tolerance k religiózním zvyklostem a jako podtržení kosmopolitního charakteru tohoto příjemného přímořského letoviska bych ještě zmínil Hammamet jako asi jediné místo v muslimském světě, kde je možné si zajít do restaurace na vepřový řízek: představme si našeho hospodského kterak pro zvýšení tržeb vyřezává číňanům zaživa želvy z krunýřů, peče živé ryby, nechává porážet korejcům kočky, návštěvníkům z exotických krajin servíruje maso z gorilích rukou co údajně chutná k nerozeznání od lidského, nebo který vietnamcům peče psy vykrmené v útulku(ovšem tohle poslední se už i nás běžně děje).
Bon chance en Tunisie!
# 22. 1. 09 16:12
ani61
Zdravím,ikdyž je to již dlouho co jsem byla v Hammametu,celkem dvakrát,naposledy v září 2000.Moc se mi tam líbilo a můj sen je se tam ještě někdy vrátit........
# 7. 2. 09 13:32
Eva Bartošková
Za komunistů jsem byla od Balnea v Hammametu v hotelu Abou Nawas,už nevím jak gramaticky.Něco luxusnějšího jsem neviděla,nezažila.5 hvězdiček,složitý francouzský servis,no luxus.Sjíždím svět mnoho let.Toto vede.
# 8. 3. 09 19:04
Radek
Hammamet je moje oblíbení město a moc se rád se vracím. Všem doporučuji! Vše je úžasné!
# 31. 5. 11 20:47
. iveta
byla jsem na 11 dní v HAMMAMETU hotel palador, všude klimatizace,jídlo bylo dobré. ryby, kuskus, těstoviny, skopové maso, moc dobré zákusky,spousta ovoce a zeleniny. prostě vše. pláže čisté, a personál ochotný. v Tunisu jsem byla po druhé a doufám že ne naposled.náš hotel byl tříhvězdičkoví.byl zde i ubytovaný náš delegát ALLI který nám pozdní večery zpříjemnil povídáním o jejich zemi.bylo to velmi poučné. doporučuji i plavbu pirátskou lodí,z obědem a parádním vystoupením. tancem a hudbou..
jízda taxíkem dost adrenalín.v Tunisu se nakoupí levněji než u nás. smlouvání je dobrá zábava z obou stran..
# 3. 9. 12 21:28
Maria
Boli sme Hammametu 7.6 do 18.6 Tunisia lodge ! No cdo na to povedat sama spina, plaze neupravene na plazi skla ,plechovky : no spina ,co nato povedat.pochodili sme polovicu Europy ,ale s takou spinou sme sa nestretli. Nikdy viac neodporucam ani svojmu nepriatelovi!!!!!!!!
# 20. 6. 13 19:38
Saara77
Byla jsem v Hammametu v březnu 2013 a byla to nádhera :-)
# 2. 7. 13 11:57
kamila
dobry den jedeme tedkon do hammametu hotel hammamet serail mate nějake informace o tomto hotelu?ještě mně zajima jake jsou ceny nějakych atrakci a piti a jidla mimo hotel.předem děkuji za info
# 2. 9. 13 15:41
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání