Douz

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Douz na mém webu o Tunisku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se lokality Douz týkají, ale klidně i osobní poznámky nebo zkušenosti. Děkuju.

Chcete-li místo reakce na stránku založit nový dotaz o Tunisku, použijte formulář na stránce fóra o Tunisku.
# 2. 7. 08 12:59
Nora
Město se nachází v oblasti, kde se vyskytují termální prameny s obsahem minerálních látek a v některých hotelech mají pro tuto vodu speciální bazény. Dá se tam jít jen tak i bez ubytování, na recepci se zaplatí vstup jen pro bazén. Doporučuji! Ta voda je úžasná (jak v Maďarských lázních) a v bazénu se dá vydžet i 2 hodiny a hotely jsou perfektně čisté. N okrajích pouště se zde dá i nalézt pouštní růže, pryskyřice, která se vyskytuje jen v poušti. Nevím, jestli se smí vyvážet, ale asi ano, protože to tam prodávají na každém rohu. A vlastnoručně nalezené je vždy lepší než koupené.
# 30. 8. 09 15:42
Anonymní
Něco úžasného,všechno jako z pohádky Tisíc a jedna noc. Projela jsem dost, ale Afriku chci poznávat dál. Neváhejte a jeďte. Byli jsme hosty v době Ramadámu a právě proto jsme se setkali s něčím neznámým. Pro mne to byla nejkrásnější dovolená. Ctím jejich svět a velmi ráda se zase vrátím.
# 14. 12. 09 21:41
Saara77
Asi jsem měla štěstí na pohodářské berbery, ale peníze za vyfocení od nás nechtěli, v klidu komunikovali a když k nám najeli týpci na koních a nabízeli projížďku, tak s nimi prohodili pár slova týpci zase odjeli, takže ani nestačili otravovat. Na začátku nás místní každého zvlášť vyfotil, než jsme se vrátili z projížďky, fotografie vyvolal a nabízel k prodeji za 4 dináry kus - kdo nechtěl, tak si ji prostě nevzal. Takže, výlet se dá ustát jen s původně plánovaným vydáním, ale musíte si pamatovat větu: non, merci :-)
# 18. 4. 13 10:48
Valešovi, Praha
Byli jsme zde v r.2013, vč oázy, kde jsme se poučili o pěstování datlí, svezli jse se na vozíku s koněm do pouště, bylo to krásné, máme písek z duny, jeli jsme tam ze Zarzizu přes pohoří Dahar (vše cca 500 km ta a zpět). Byl to moc krásný výlet. Vřele doporučujeme všem, kdo budou na Djerbě a pod.
# 28. 6. 14 18:13
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání