Fórum najih.cz > Tunisko a Djerba > nákupy v Tunisku

nákupy v Tunisku

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce nákupy v Tunisku na mém webu o Tunisku. Zejména prosím o informace, co jste v Tunisku za kolik nakoupili.

Chcete-li místo reakce na stránku založit nový dotaz o Tunisku, použijte formulář na stránce fóra o Tunisku.
# 2. 7. 08 12:13
Anonymní
Moje zkušenosti ze Sousse jsou následující: smlouvání je velké divadlo a pokud nejste ochotni sehrát stejné divadlo jako obchodník buďte si jisti, že koupíte předraženou věc. Doporučuji navštívit nejdříve několik obchodů s pevnýma cenama (fix price) a tyto ceny si při smlouvání stanovit jako absolutní maximum ke kterému se nesmíte ani přiblížit. Obchodník by vám v závislosti na druhu zboží měl dát rozhodně lepší cenu, někdy i třetinovou oproti fix price. Je třeba se nebát nabídnout velmi směšné ceny. Např. Obchodník chce 60 dinárů, nabídněte klidně dva... buďte tvrdí, neoblomní a nezvyšujte svoji cenu rychle, odcházejte a předstírejte nezájem... koupíte to nakonec za 4 nebo 5 dinárů a buďte si jisti že i tak na tom obchodník slušně vydělal. Je potřeba nepoměřovat hodnotu zboží okem evropana - to co se vám zdá výhodné by tunisan považoval za nehorázně předražené. Jen pozor aby jste si nepletli "jabka s hruškama". Např. malej bubínek se zde dá koupit opravdu za dinár, darbuka za dva... ale je samozřejmě rozdíl mít darbuku z keramiky které je zde mraky a téměř zadarmo a nebo ji mít soustruženou z jendoho kusu olivového dřeva... to je pak cena někde úplně jinde. Taktika "nekoukat a jít" se mi neosvědčila - pořád mi někdo skákal do cesty a přesvědčoval mě "hello sir, see you, no stress, only see you..." když jsem pak naopak chodil a jasně se kolem sebe rozhlížel tak se počet otravujících prodejců zredukoval na cca 50%.
# 1. 10. 08 21:03
alžběta Limberská
Pojedu s cestovkou a vnučkama,jakou měnu na Djerbu?Díky za odpověď.
a.limberska@seznam.cz
Vaše info jsou fakt super!
# 4. 2. 09 05:01
jajalora@seznam .cz
Taky na přečtení. JA
# 2. 7. 09 09:24
Iva R.
Moc hezky udělané stránky. Letos se chystám s kamarádkami na Djerbu a je zde mnoho poučného, co se hodí, když tam člověk přijede a nic o této kultuře neví.Díky
# 13. 1. 10 18:12
Mašina
Dík za rady, zrovna se tam chystám.))
# 23. 3. 10 17:26
Yuhů
Jakou měnu s sebou na Djerbu? Eura, to je nejjistější. Dolary nebo libry taky dobré. Začínají už i fungovat bankomaty s našimi kartami.
# 23. 3. 10 21:26
veverka26
Chci se zeptat-jedem s přítelem a dvě děti do Tunisu.Dětem je 1 a 2 roky,Jak je to s vízem a pasem pro nás čtyři,hlavně děti?Mají mít každý svůj pas a víza?Jedeme v září.Moc děkuji za odpověď.
# 28. 3. 10 12:46
anonym
Super článek :D
# 4. 8. 10 14:07
Hippiesak
Dost dobrej web :) Díky!
# 7. 8. 10 08:40
Zdenka
Tohle je super pomoc. Dozvím se tu hromadu zajímavostí a nemusím přeskakovat ze stránky na stránku.

Děkuji za informace, opravdu skvělé :-)
# 15. 8. 10 07:49
JItka
Úžasné, já neználek cestuji jen do Bulharska, Maďarska, na Slovensko či do Řecka. Při čtení těchto stránek jsem se moc pobavila a taky poučila.Mě by tam převálcovali.Dík.
# 6. 3. 11 16:42
Markéta
Dobrý den,

musím reagovat na oddíl o kožených výrobcích. V roce 1998 jsem si při návštěvě souku v Sousse zakoupila koženou bundu. Ještě dnes ji nosím a doufám, že mi ještě dlouho vydrží. Je už sice za ty roky ošoupaná, ale je jedinečná :-))Možná jsem měla štěstí na kvalitní výrobek
Markéta
# 16. 6. 11 22:02
Jakub
Mnohokrá děkuji za cenné rady v pátek 8.7.2011 olétám do Tuniska..Jakékoliv rady či typy jak co dělat a nedělat velmi rád přijmu.Díky moc Jakub
# 1. 7. 11 23:14
Anna
S kabelkami nesouhlasím, je jen třeba dobře vybírat. Já i tchýně jich máme z Tunisu několik - z pevniny, a musím je pochválit. Nevybírala jsem žádné napodobeniny originálů jako Guess apod, ale prostě kabelky, které se mi líbily. Dost holek mi je závidí a obdivuje a mezi moje kousky patří i kabelky, které vlastním cca 6 let. Kabelek mám cca 8 ks a ani jedna ještě neodpadla, nenašla jsem ani žádné extra vady a řekla bych, že jsou na tom možná lépe než kabelky z Deichman, CCC apod. "chin-shop" - tedy řetězců. Záleží asi ale na šťastné ruce :o)
# 11. 5. 12 14:48
Anna
Koupila jsem si pár balerinek, ale ne na trhu, ale v obchodech v Sousse. Cenově kolem 300-500 Kč, tedy téměř jako u nás. Boty vydržely tak jako mi vydrží boty z běžnych obchodů /např. Deichman/.

S kabelkami mám velice dobré zkušenosti, nehledám pravou kůži, vybírám dle toho jak se mi líbí a jak se mi zdá ušitá. Cenově kolem 400 Kč.
# 11. 5. 12 14:51
Ejli
Ahoj myslím ze tu mate vvvvvyborne nápady Přímo bozske
# 28. 5. 12 21:19
Lucy
Velmi zajímavé ;)
DÍKY ;)
# 16. 7. 12 18:14
aza
Nazdárek. Já mám peněženku z velbloudí kůže od roku 1999 a stále drží (a to jí nosím stále u sebe):-)
# 16. 11. 12 08:48
Majka50
Ahoj, já jsem si koupila v Tunisku hezkou kabelku z velbloudí kůže před 5ti roky, je má oblíbená, takže jinou ani nenosím :-)) a je neporušená (pro jistotu jsem ji šla teď prohlédnout, abych nekecala). Byla to "dřina" a zábava při smlouvání (na cenu rozhodně nižší než je u nás)....byla jsem i bandita a td..., když jsem chtěla odejít :-))), usmlouvala jsem dost a nakonec jsme si podali ruce s úsměvem.
Letos tam letíme znova a už se těšíme :-))
# 14. 4. 18 09:02
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání