Fórum najih.cz > Tunisko a Djerba > Jídlo v Tunisku

Jídlo v Tunisku

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce jídlo v Tunisku na mém webu o Tunisku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tuniského jídla týkají, ale klidně i osobní poznámky nebo zkušenosti. Děkuju.

Chcete-li místo reakce na stránku založit nový dotaz o Tunisku, použijte formulář na stránce fóra o Tunisku.
# 2. 7. 08 12:04
CHiero
No nevim,já byl na záchodě pořád,ale bylo to asi tím ,že jsem zapomněl na to ,že mám sliovoci v kufru.............
# 26. 9. 08 23:43
Naďa
pokud dodržujete zásady/ hodně pít, v poledne nelézt na sluce, nejíst a nepít venku mimo hotel/ z lahví pochopitelně ano/ ale ovoce,zmrzlina tak to je zaděláno na poděláno. My se tomu vyhnuli.Před pěti lety V Suss jsem to podcenila a fakt jsem si to užila. Tak vybílený vnitřek jsem neměla nikdy.
# 15. 10. 08 10:24
Anonymní
Ahoj, díky za informace,ale nahnaly mně strach mám 2.5letou dceru a byla jsem pevně přesvědčená,že za týden poletíme do Tunisu,ale ted opravdu nevím každopadně díky lenka
# 18. 5. 09 13:58
jorg
brik je výborný jak s bramborovou kaší, romašírovanou zeleninou, se směsí kapary a rybou, nejlepší je s majonézou a harrisou
# 23. 5. 09 17:38
Radana
Myslím že průjmu se tu jde vyhnout jen velmi těžko. Vyzkoušejte Enterol, já s ním mám celkem dobré zkušenosti.
# 31. 5. 09 20:13
jajalora@seznam .cz
Posílám něco ohledně pohybu v muslimské zemi. Dá se použít i v Turecku. JA
# 2. 7. 09 08:56
mulisi
Moje zkušenosti jsou takové, že průjmu se vyhnout dá, ale musíte jíst jen jídla převařená a vyhnout se čerstvým salátům a ovoci, které jsou umývány místní vodou. Jinak vodu pít samozřejmě balenou a pak jste v pohodě.
# 18. 8. 09 09:08
věra
To že po jídle je vždy prújem to není pravda.Jezdím tam rok co rok a nic.
# 26. 8. 09 13:03
A.ASTER@seznam. cz
Stravovaly jsem se zde pouze v hotelu-all inclusive,pití na pláži v rámci toho, doma sním vše a nic to se mnou nedělá, tak jsem se "těšila",že alespoň zde poznám, co je mít průjem.Míchala jsem všechno možné, ale žádný průjem se u mě neobjevil, naopak zácpa, černé uhlí a slivovice, které jsem si vzala sebou, zůstaly nedotčeny.
# 27. 8. 09 16:40
Danuše
Prosím o sdělení, jaké jsou ceny v Tunisku v obchodech u základních potravin. Jedeme sice do hotelu,ale máme polopenzi tak nevím, jestli moje mužská polovička vydrží od rána až do večera....
# 26. 9. 09 16:35
Gigi
Nepít vodu s ledem, zmrzliny atd... Ale myslím, že čistit si zuby balenou vodou je přehnané... V Tunisku jsem dříve měla problémy, ale dalo se to zvládnout a nebylo to nic hrozného..
# 16. 7. 10 13:53
Markéta
Díky, moc se mi to tu všechno hezky čte. Z Tuniska jsem se vrátila dnes, nadšená. Opravdu moc zajímavá země. Jen bych doplnila komentář k přehledům "polopenze - plná penze - all inclusive..." Měli jsme polopenzi, právě proto, že jsme chtěli přes poledne ochutnávat i místní speciality. Ale "dojeli" jsme na ramadán: všechno (!!!) bylo zavřeno, všechny restaurace a hospůdky v okolí otvíraly až kolem osmé až deváté večer, tedy v době večeře v hotelu. Obědy jsme tedy řešili dost zoufale sušenkami, podivnými bagetami u hotelového bazénu (včetně bagety plněné smaženými hranolkami) a "typicky tuniským" fastfoodem typu McDonald... Jinak dojem z Tuniska výborný!
# 21. 8. 10 21:56
Yuhů
No vida, to mě vůbec nenapadlo, že bych měl upozornit na Ramadán. To by měly upozorňovat i turistické kanceláře, aspoň by měly argument pro prodej all inclusive.
# 30. 8. 10 18:30
xmilaj
Plsal jste o leku Ercefuryl je fakt ze se vyrabí ve francii ale český obvoďák vam ho bez problému napíše na recept unás není volně k proeji to ze je na recept ho o 30kč podraží jinak stojí kolem 60 korun
# 5. 9. 10 13:12
L.
V Tunisku jsem byla a prujem jsem nedostala :-) Zalezi jak je kdo nachylnej..
# 31. 1. 11 06:13
Anonymní
Nevíte někdo, jak je to v Tunisku s jídlem pro malé děti? Myslím tím přesnídávky a zelenino-masové příkrmy? Dá se to normálně koupit, nebo se to musí vše táhnout sebou?
# 14. 9. 11 07:59
vašek
Zkušenosti určitě pošlu, ale jelikož se chystáme do Tunisu za týden a máme polopenzi, zajímaly by mě zkušenosti s jídlem v Sousse.
# 14. 9. 11 11:34
Anonymní
evíte někdo, jak je to v Tunisku s jídlem pro malé děti? Myslím tím přesnídávky a zelenino-masové příkrmy? Dá se to normálně koupit, nebo se to musí vše táhnout sebou?

Tunisko je plně zásobená země, včetně francouzských obchodů Mono -prix, luxusní lékárny a státními obchody Super marche.Nic si nevozte vše nakopíte v prvotřídní kvalitě a za menší peníze než doma. Tunis v tomto pohledu není rozvojová země, zásobování funguje uplně super.
# 16. 9. 11 08:59
silvia
bude se tam jíst například brouci videla sem to v telce a chtěla bych to skusit
# 5. 6. 14 15:40
franta
Ne vše,co pises ,
je pravda.mas to asi 50 na 50.
# 8. 7. 14 17:32
Yuhů
Franto, dík za oznámkování.
Viděl jsem včera na náplavce takovou příhodu. Topil se pes a jeho pán neuměl plavat. Na břehu sedělo asi padesát lidí. Jen jedna paní hrdinně skočila do Vltavy a psovi pomáhala. Držela mu čumák nad vodou, ale pak už to nezvládala a psa pošoupla směrem ke břehu. V tu chvíli se pes na chvilku potopil a lidé na břehu se rozkřili, ať mu drží čumák nad vodou, že je blbá. Ti jí ale pomohli!
# 26. 7. 14 21:12 upravil: Yuhů
Anonymní
Plná penze že je to stejné co all inclusive? To se pěkně pletete :) plná penze zahrnuje snídaně, obědy a večeře, nikoliv však nápoje. Ty si musíte doplatit. All inclusive zahrnuje nealkoholické a alkoholické nápoje většinou po celý den.
# 29. 9. 14 18:09
Eleanora
Že je all inclusive to stejné jako plná penze? Pane, nevykládejte lidem to, o čem nemáte páru. Potom chodí k nám do cestovek a mají nereálné požadavky a přání. Plná penze je snídaně, oběd a večeře - nic víc, žádné drinky a už vůbec tvrdý alkohol. All inclusive zahrnuje také pití.
# 2. 10. 14 11:24
ludmila Ferkova
Letíme letos do Tuniska EL Mehdi těšila jsem se na krevety ,mořské plody ,ale nikdo to nepíše že je tam mají na jídelníčku .Děkují
# 23. 1. 18 10:17
Anonymní
Tak to jistě budete asi sklamaná, all inclusive a v Tunisku asi krevety a mořké plody težko budou, nějaká ta levná ryba možná.
# 24. 1. 18 16:38
Anonymní
Najíst se tam dá celkem dobře, ale s krevetami skutečně nepočítejte a ty mořské plody spíš také ne.
# 9. 2. 18 11:28
Anonymní
pristi rok chci jit na dovolenku do tuniska rada by vedela jaci jsou tam lide jestli jsou dobry a jestli jsou tam dobre obchudky se zdravou vyživou,a taky kosmetika
# 12. 8. 18 21:20
Yuhů
Kosmetiku nevím, tu nekupuju. Obchůdky se zdravou výživou bych taky nečekal, ale zeleninu, rýži, bulgur a cizrnu si můžete v klidu koupit v samoobsluze nebo na trhu.
# 13. 9. 18 13:26
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání