Fórum najih.cz > Tunisko a Djerba > Historie Tuniska

Historie Tuniska

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce historie Tuniska na mém webu o Tunisku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu historie Tuniska týkají. Děkuju.

Chcete-li místo reakce na stránku založit nový dotaz o Tunisku, použijte formulář na stránce fóra o Tunisku.
# 2. 7. 08 11:39
Kacka
ja bych tam dala neco na zpusob dneska - jako napr,hl mesto , pocet obyvatel atd
# 20. 5. 09 17:21
Veronika :)
Turecko-čí to byla kolonie???Předem Vám děkuji za odpověď.Prosím odpovězte do zítra potřebovala bych to do referátu...Předem děkuji
# 21. 9. 09 20:43
Anička
Hrozné!!!! A je toho STRAŠNĚ MÓÓÓÓÓC!!!!!!
# 5. 12. 09 10:34
LINDA
JE TOHO TU MOC A JE TO PŘEHNANÝ A NEPŘEHLEDNÝ. NAZDAR.
# 29. 3. 10 16:12
Yuhů
No jo no. Když to chcete do referátů do školy, tak se tím prostě musíte prokousat.
# 21. 4. 10 00:37
Lucka
Je tu moc textu ,neni to zřetelné.Je to nuda.Pište stručné body je to lepší ke čtení a porozumění.
# 27. 5. 10 13:42
Jan Všetečka
Jen drobná připomínka - Ještě jedno takové vítězství...... nebylo Hannibalovo, ale pověstné Pyrrhovo.
# 20. 2. 11 19:20
Katia
dost zastaralé info: 2. prezident Bin Alí po dlouhých pouličních nepokojích byl nucen opustit zemi a prchnout do Saúdské Arábie, takže ho fakt moc rádi nemají, rozkradl jim 3čtvrtě země....
# 16. 8. 12 22:49
Sára
Jen doplním k Ben ALimu - nebyl to ani tak on, kdo stačil ukrást cca 500 milionu ?, ale víceméně jeho manželka, jejíž mafiánská rodinka v podstatě vládla společně s Ben Alim. Uprchli ve chvíli kdy se na stranu vzbouřenců přidala armáda.
# 17. 4. 13 10:38
Ing Emil Slováček
V prvním dílu Afriky snů a skutečností píšou inženýři Hanzelka a Zikmund o bídě a hladu a o 95% negramotnosti. Také že Francouzům chtějí Američané převzít jejich obchodní možnosti v Tnisku. Líbí se mi proto Vaše stručná historie, jak se Tunisko osamostatnilo a emancipovalo ženy. Nikde nepíšete o nynější gramotnosti obyvatel a zejména o nějaké cudobě, žebrácích a otrhaných dětech. Je-li tam tak slušně, že si mohou muži vysedávat přes den v kavárnách, je to zajímavý systém.
# 29. 12. 13 16:43
Jan Kiss
Dobrý den, promiňte ale Vaše citace: "Důležitou roli hráli také styky s mateřskými městy v Palestině a Libanonu, je naprosto zavádějící." Paleistina neexistuje, Libanon vzniklo dva tisíce let později. Navíc palestina je Římský název pro oblast několika židovských království, který byl používán právě římany po porážce vojsk židovských království. Palestina prostě neexistovala....
# 4. 2. 14 20:26
Yuhů
Souhlasím s tím, že se vyjadřuji nepřesně. Myslíte ale, že jsem měl napsat "kontakty v Kaananu"? Nebo ve Filištii? Jak se to tam podle vás v okolí Týru a Sidónu tehdy jmenovalo? Dá se to zapsat bez použití fénických písmen? A kdybych to napsal starými názvy, rozuměl by tomu dnes někdo?
# 8. 2. 14 03:11
abu bir
Děkuju ti neznámý soudruhu.
# 22. 8. 14 23:48
Ondřej Šimer
No, myslím si, že textově je to fajn, akorád bych to možná centroval doprostřed, ne doleva (na širokoúhlé obrazovce to vypadá docela blbě)... Ale jinak jsem si zajímavě početl.
# 8. 3. 15 15:04
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání