Carevo

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Anonymní
Teenko, zkuste juknout třeba i na www.hermes-carevo.cz! Grilovat se dá třeba na Popské pláži a pro malou je v Hermesu super animační klub! Krásnou dovolenou v Carevu vám přeje Jan
# 26. 7. 15 22:46
Dulinka
Není to dobrý nápad doporučovat hotel Hermes. Sice je kousek Popská pláž, která je neudržována a navíc jsou tam podmořské víry. Městská pláž je hodně odkrytá a kamenitá. Pokud máte zájem o klidnou dovolenou s malým dítětem volejte p. Janevovou 602 254 602 - specialista na Bulharsko.
# 31. 7. 15 09:21
Anonymní
Tak jsme ve středu přijeli do Bulharska a zahájili naši pout v Carevu.
Kladně hodnotíme menší počet lidí. V Primorsku se nám nepodařilo najít ani místo na zaparkování.
Pláž v Carevu nás hodně zklamala. Vážně bych rád věděl proč na ni někdo chodí.
# 7. 8. 15 06:26
Dulinka
Upozornila jsem na to, není to absolutně nevhodná pláž pro malé děti. Jezdili jsme do Careva 12 let, ale bohužel jsme nucení změnit letovisko kvůli plážím. Další 2 pláže jsou daleko, osobně nám rada ARAPJU, ale dostat se do autobusu bylo umění. Carevo samotné SUPER. Specialista na Bulharsko : Iva Janevová +420 602 254 602
# 7. 8. 15 08:12 upravil: Dulinka
zsafranek
Zdravím tak zase doma. Carevo nemá vhodné pláže. nejlepší je sednout do "klimatizovaného" autobusu ( pro neznalé autobus bez oken) a zajet na Nestinárku. jako každý rok posledních 18 let po měsíci ve Vasiliku jsem rád doma. Letost jsme jeli bez vnoučat tak jsme zahajovali desetidenní tůrou po Bulharsku, kde jsme začínali na Rile a 10 den v Balčiku. bohužel jsme nestihli všechno co jsme chtěli tak příští rok opakování. Jinak carevo a Nestinárka opět nezklamala a bylo tam báječně.
# 18. 8. 15 22:37
skalka
Na doporučení Dulinky -ohledně ubytování v Bulharsku- jsem požádala p.Ivu Janevovou, o zajištění ubytování se 2 pejsky u moře.Ubytování zařídila,dle našich požadavků a v září jsme 3 týdny odpočívali v Kitenu a okolí.Mohu doporučit všem,kdo bude hledat ubytování BG.
# 4. 10. 15 16:48
adalv
Dobrý večer všem. Prosím všechny dobré členy i nečleny o info k zajištění pobytu v apartmánu od cca 15 - 25.8.16 nejlépe carevo část vasiliko pro 2+2. děkuji za info. ma.nie@seznam.cz
# 23. 3. 16 21:36 upravil: adalv
Jan Reinisch
[imgs=]Do Careva jezdím 10 let. Je to tam klidnější než v Sozopolu, ale s podobnou atmosférou i pobřežím. Do Sozopolu jsem jezdil předtím, dokud ho nezastavěli strašnými hotely. V Carevu si na rozdíl od Sozopolu nebo třeba od dnes strašného Slunečního pobřeží hlídají, aby turistů nebylo víc, než kolik se jich vejde na pláže, dokonce v Carevu zakázali výstavbu dalších hotelů, což je v Bulharsku neobvyklé (bulharský parlament už totiž 20 let marně schvaluje zákon o regulaci výstavby na pobřeží, asi čeká, až se všechno zastaví). V Carevu doporučuji pláž Nestinarka, kolem ní je spousta levného ubytování v soukromí (1 osoba/den za cca 200 našich korun). Je tu poklidná atmosféra malého trochu ospalého městečka, ale s aktivní místní uměleckou školou, která celé léto každý podvečer na náměstí pořádá festival bulharských tanečních souborů a divadel - trochu bizardní, ale po koupání na pěkné přírodní pláži milé. A taky tu jako vzácnou památku hned vedle kulturáku na náměstí opatrují českou loď, která tu kdysi ztroskotala. V poklidném Carevu dnes namísto hlučného Sozopolu tráví léto i spousta bulharských umělců. Nevýhoda pro nás Čechy je, že je to samozřejmě daleko - doporučuji letět s nízkonákladovkou do Burgasu, městským autobusem jeďte od letiště na burgaské městské autobusové nádraží (před letištěm obejděte taxíky s drzými a drahými taxikáři, autobusová zastávka je napravo od východu za rohem příletové budovy), z městského autobusového nádraží v Burgasu (od konečné zastávky nalevo trochu dozadu u okraje autobusového nádraží) pravidelně jezdí autobusy nebo mikrobusy na jih po pobřeží, ceny jsou fixní a nízké. Dříve na burgaském autobusovém nádraží řádily cikánské gangy (tedy romské gangy, ale Rom je v bulharštině prostě nepejorativně cigan), dnes už je nádraží zcela bezpečné, ale stejně pozor na bagáž, je to přece jen velké město. Letoviska jako Sozopol nebo Carevo jsou naprosto bezpečná, místní samosprávy bulharské i cigánské gangy pečlivě vymýtily. V Carevu je autobusové nádraží celkem daleko od města (asi 2 km) a ještě dál od Nestinarki (celkem 4 km), městské autobusy moc nejezdí, nezbývá než taxík (cca 5 leva k Nestinarce), pěšky nedoporučuju, je to úmorné. U Nestinarki se poptejte po bydlení, zatím vždycky i v plné sezóně bylo mnohde volno (na brankách domečků to mají napsané - "svobodne apartamenty" nebo "svobodno", pokud je plno, mají tam "zanjato", pochopitelně cyrilicí). - A třeba se letos sejdeme v hospodě "Pod orecha" (Pod ořechem) hned nad Nestinarkou (jídelní lístek stejně jako mnohde jinde mají i v češtině hned za bulharštinou). P.S. Pod tím dvousetletým ořechem sedával i nejslavnější bulharský režisér a herec Rangel Valčanov, student české FAMU a kamarád Miloše Formana. Tak nashle! Jan Reinisch
# 24. 6. 16 06:21
Anonymní
Po přečtení toho příspěvku se ještě více těším až budeme letos v Bulharsku, ale vyměnili jsme destinací Carevo-13x za Primorsko, ale do Careva se pojedeme podívat. Všem příznivcům Bulharska přejí krásný a ničím nerušený pobyt u moře. Doporučují udělejte si výlet na pláž Silistar, je to pod Sinemorcem.
# 23. 7. 16 14:18
Anonymní
Zdravím všechny neví někdo jak je to letos s pláží u Hermesu?Je pořád taková kamenitá jako loni?Proběhly nějaké změny v Carevu od loňska?Děkuji Petr
# 31. 7. 16 07:51
Anonymní
Kamenitá je spíše vlevo, kde je i více písčité pláže. Městečko se stále mění k lepšímu! Koukám na to nyní live! I.
# 31. 7. 16 13:18
Terka
Dobrý de všem. Chci se zeptat těch ,kdo to znají trošku v Carevu,nemáte tušení jak vypadá ubytovací objekt Trinity Camp, měl by být poblíž pláže Nestinarka? Nebyl jste tam někdo ubytován? Uvítám jakékoliv info. Děkuji Tereza
# 3. 8. 16 12:27
Anonymní
A třeba se letos sejdeme v hospodě "Pod orecha" (Pod ořechem
Zdravím, budeme tam od 11 do 25.8, jako každý rok, máme tam apartmán. Tak třeba někdy večer. Milan
# 3. 8. 16 17:47
Anonymní
Zdravím všechny cestovatele.Nevíte někdo,jestli funguje nudapláž ve Varvaře nebo okolí Careva.V Primorsku loni na severní pláži nebyl jediný naháč,tak jsme usoudili,že FKK pláž asi zrušili.Uvítám každý tip.Děkuji a přeji všem nádhernou dovolenou v této super zemi.
# 20. 3. 17 12:42
Anonymní
Dobrý den, můžu se zeptat jaké je počasí v Bulharsku v září..Odlétáme 10.9. tak doufám, že budeme počasí na koupání..:-)
# 29. 5. 17 09:40
Anonymní
můžete a nemusite
# 29. 5. 17 09:43
Anonymní
No spíš doufám, že budeme mít hezky..:-)
# 29. 5. 17 10:48
Anonymní
No počítejte,že 15.9.tak nějak končí v BG sezóna obchůdků stánkového typu a dost to tam prořídne,co se lidí týče.Ceny padají dolů a většinou jsou otevřeny jen stálé obchody.Bývá teplo,ale může se stát,že jsou častěji deště a je větrno.Známí,co tam bydlí,ale kolikrát říkali,že se ještě v říjnu koupali,protože moře je ještě dost prohřáté.Přeji,aby vám počasí vyšlo a strávili jste krásnou dovolenou v této super zemi.
# 1. 6. 17 13:42
deiw
Zase Carevo může být v září při menším počtu turistů opravdu idilické - jako na dovolené u babičky :) Tak snad Vám to vyjde, jak psal kolega.

Já jsem zažil víceméně jen teplé a slunečné září, nicméně obvykle v Ruse. Takhle pozdě jsem byl u moře jen jednou od 17.9 do 21.9., a to jsme chytli první 3 dny studené (i když nepršelo) - okolo 18 až 20°C.
Až pak se to zase spravilo na 28. Moře bylo pořád dost teplé, takže problém je jen "venkovní" počasí když člověk není ve vodě.
# 1. 6. 17 15:58 upravil: deiw
Anonymní
http://free-webcambg.com/Tsarevo-01-webcam-street-live-online-camera-kamerite-na-jivo -vremeto-bg.html
# 4. 6. 17 11:41
Anonymní
Oprava, asi jsou v předchozím odkazu mezery,či co.. -
1url.cz/4tdlb
# 4. 6. 17 11:44
Anonymní
Pokud by mel nekdo zajem, tak do 13.7. je na www.hermes-carevo.cz jeste volno!
Hezke dny v BLG preje Honza
# 24. 6. 17 23:53
Anonymní
Jsme v Carevu - Vasiliku a je tu super. Jsme tu do 31.8. Je tu nekdo, sraz pod orechem v te super restauraci? Milan
# 23. 8. 17 10:55
Sliznatá ryba
Ta hospůdka pod ořechem, je to ta, kde se promítá na stěnu každý večer sportovní přenosy?
# 25. 8. 17 06:27
Anonymní
Nene, to je bliz k plazi nestinarka, uprostred je velky orech a skoro pres cele prostransvi je stin z jeho vetvi. Je tam cca 30 stolu a vedle jsou detske houpacky, klouzacka a vedle je takove namesticko s lavickami. Neda se to minout.
# 25. 8. 17 06:41
Anonymní
Na namesticku je takova velke kulate drevene monstrum s lavickami a uprostred je fontana
# 25. 8. 17 14:34
Anonymní
Dnes jsme byli na doporučení obědvat pod orechem ve Vasiliku a musím říct,že jsme byli moc spokojeni.Obsluha opravdu rychlá,profesionální přístup,jídlo moc chutné a ceny super.Určitě jsme tam nebyli naposledy.Děkuji za doporučení!!!Novákovi. ????
# 27. 8. 17 22:18
Anonymní
My chodime tak 3x tydne k orechu, tak se asi mijime a nevime o sobe,
Ale Cesi uz se tu objevuji celkem dost, myslim ve Vasiliku. Az pujdete na plaz Nestinarka, tak ten cerny peugeot stredoceska spz je nas, jedeme odsud ve ct 31.8., bydlime predposledni dum pred plazi u silnice, ul. Krajbrezhna 10. Milan a Ivana
# 28. 8. 17 14:45
Dulinka
Odpověď na dotaz : V Primorsku loni na severní pláži nebyl jediný naháč,tak jsme usoudili,že FKK pláž asi zrušili.Uvítám každý tip.Děkuji a přeji všem nádhernou dovolenou v této super zemi.


POKUD HLEDÁTE OPRAVDU DOBROU NUDA PLÁŽ MŮŽU Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI DOPORUČIT ADA BOJANA ČERNÁ HORA.
# 30. 9. 17 17:34 upravil: Dulinka
Anonymní
Do you have a spam problem on this site I also am agbfedadegbdddfe
# 12. 6. 18 03:24
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Gruzie.com a další.

Vyhledávání